IMG 9349Zawodnicy pełni zapału, kibice zagrzewający do walki, atmosfera sprzyjająca wielkiemu widowisku. Nie sprzyjała tylko pogoda, ale przecież, plaża w Brzózie Królewskiej, to nie Stadion Narodowy, deszcz jej nie straszny.

12 lipca br. na boisku przy zalewie odbył się Turniej Piłki Nożnej Plażowej. Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury Gminy Leżajsk.

Od samego rana ciemne chmury wisiały nad okolicą. Próbowały przestraszyć organizatorów, zawodników i kibiców. Nic z tego. Członkowie stowarzyszeń z Gminy Leżajsk postanowili rozpędzić deszcz pogodą ducha. I tak też się stało. O godzinie 13.00 rozpoczęły się zmagania, w których wzięły udział cztery drużyny. Mimo niezachęcającej aury, zabawa przebiegała w radosnym nastroju zdrowej rywalizacji. W konsekwencji wyłoniono zwycięzców, chociaż nikt nie czuł się tutaj przegranym.

Klasyfikacja przedstawiała się następująco:

1. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno,
2. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wierzawice,
3. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Brzóza Królewska,
4. Stowarzyszenie Rozwoju i Pomocy Wsi Stare Miasto.

Rozegrany został również mecz o tytuł Honorowego Gospodarza Zalewu. O to zaszczytne miano walczyli pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i mieszkańcy domków wypoczynkowych. Drużyny przyjęły na tę okoliczność bojowe nazwy „Czerwone korale" to pracownicy GOK-u na czele z wójtem Gminy Leżajsk – Krzysztofem Sobejko i dyrektorem GOK-u – Markiem Krauzem. „Czerwone kuleczki na sznureczku" to wczasowicze, którzy po zaciętej walce, okazali się zwycięzcami meczu. A nagroda nie byle jaka. Oprócz tytułu, również miotła, najprawdopodobniej wielofunkcyjna!

Zorganizowano również turniej rzutów karnych, które wykonywane były przez członkinie stowarzyszeń. Zwyciężyła Monika Grabarz, która musi jeszcze szlifować swoje umiejętności, dlatego w nagrodę otrzymała... szlifierkę kontową.

Pozostaje jeszcze podziękować i pochwalić wszystkich zawodników, kibiców oraz fundatorów, bez których niemożliwe byłoby przeprowadzenie tak wspaniałego wydarzenia.

Sponsorami były następujące firmy: Dominnet, Mieszko, TPI biuro Rzeszów, Elektro partner Giedlarowa. Puchary ufundował Powiat Leżajsk, który razem z Gminą Leżajsk objął imprezę honorowym patronatem. Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia turnieju składamy serdeczne podziękowania i liczymy na owocną współpracę w przyszłym roku.

 

 

Zalew w Brzózie Królewskiej 

 

Zalew w Brzózie Królewskiej

 

IMG 9349

 

Domkowicze

 

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Dębno

 

 

 

Zalew w Brzózie Królewskiej

 

{phocagallery view=category|categoryid=73|limitstart=0|limitcount=0|detail=0|displayname=1|displaydetail=1|imageshadow=shadow1}